Річний звіт

Звіт директора

 Вінницького приватного православного

навчально-виховного комплексу святого Миколая

перед педколективом, батьківським комітетом та громадськістю

про роботу у 2021 – 2022 навчальному році

 

Представляю до Вашої уваги Звіт про свою діяльність як керівника у 2021 – 2022 навчальному році на підставі виконання п. 3 наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», керуючись Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 № 178, у відповідності до функціональних обов’язків та з метою подальшого утвердження відкритої, демократичної, державно-громадської системи управління освітою, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у школі, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації.

Вінницький приватний православний навчально-виховний комплекс святого Миколая розташований за адресою м.Вінниця, вул.Келецька 59-а.

Заклад у своїй структурі має дошкільний та шкільний (початкова освіта, базова середня освіта) підрозділи. Мова навчання і виховання – українська.

Впродовж звітного періоду у своїй діяльності я як директор школи керувалася посадовими обов’язками, основними нормативно-правовими документами, які регламентують роботу навчального закладу: Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про загальну середню освіту», «Про основні засади мовної політики в Україні», Статутом та чинними нормативно-правовими документами у галузі освіти. Головне завдання НВК – надання якісної дошкільної, початкової та базової середньої освіти дітям дошкільного та шкільного віку. Досягнення цієї мети забезпечується шляхом формування ключових компетентностей, необхідних кожній сучасній людині для успішної життєдіяльності. Спільними для всіх компетентностей є такі вміння: вільне володіння українською як державною мовою та безбар’єрне спілкування з однолітками та дорослими, читання з розумінням, уміння висловлювати власну думку усно і письмово, критично та системно мислити, логічно обґрунтовувати позицію, співпрацювати з іншими людьми, бути творчим, ініціативним, уміти керувати власними емоціями, оцінювати ризики, приймати рішення, розв’язувати елементарні проблеми. Щодо духовно-морального виховання як провідного напрямку роботи установи – це володіння загальнолюдськими та християнськими морально-духовними цінностями, як добро і зло, справедливість, любов, прекрасне і потворне, людські ідеали, норми, що містяться в основі вчинків, діяльності людини, мають моральну значущість та впливають на загальне суспільне життя.

Найвищим пріоритетом освітньої програми НВК було і залишається створення комфортних умов виховання і навчання дитини та надання якісної освіти як передумови всебічного розвитку,  спрямованої на формування в учнів сучасної наукової картини світу, виховання працьовитості, любові до природи, розвиток в учнів національної самосвідомості, формування людини, яка прагне удосконалення та перетворення суспільства, інтеграцію особистості в систему світової та національної культури, адаптації особистості до життя в суспільстві. На сучасному етапі педагогічний колектив вважає найважливішим допомогти кожній дитині досягти успіхів, реалізувати духовні, комунікативні, пізнавальні й творчі потреби. Тому співпраця учителів школи, учнів, батьків і громадських структур спрямована на досягнення кожною дитиною значущих для неї особистісних і колективних успіхів. Результати роботи закладу свідчать про те, що у школі працюють професіонали своєї праці.

У минулому навчальному році в школі працювало 16 педагогічних працівників, з яких 1 – директор, 7 основних учителів та 8 педагогів за сумісництвом. З них 1 – є кандидатом педагогічних наук, 4 – мають вищу кваліфікаційну категорію, 1 – першу категорію, 3– другу категорію, 6– категорію «спеціаліст».

100% педагогів НВК пройшли фахове навчання на базі КЗВО ВАБО для вчителів початкової школи та фахових дисциплін. Систематичним є навчання учителів на платформі EdEra.

На кінець 2021-2022 н.р. у школі функціонувало 6 класів, в яких навчалося 32 школярі (загальну кількість збережено не дивлячись на соціальні проблеми) та в 1 дошкільній групі виховується 35 дітей.

Відповідно до рішення педагогічної ради №1 оцінювання учнів початкових класів здійснюється вербально, учнів 5-9 класів – за 12-бальною шкалою.

Свою діяльність вчителі початкових класів спрямовують на створення позитивної комфортної творчої атмосфери, модернізації форм та засобів навчання і виховання дітей, а головне – на реалізацію принципу безбар’єрного  діалогу між учителем та учнем. Учні початкових класів нашого закладу  працюють за програмою О.Я. Савченко. Новий зміст освіти заснований на формуванні необхідних для успішної самореалізації в суспільстві компетентностей. Вперше, 4 випускників 4 класу отримали свідоцтва про закінчення початкової школи. У класних приміщеннях, де навчались учні 1-4-х класів, проведено поточний ремонт. Кімнати оснащено меблями, в тому числі одномісними партами, комп’ютерною технікою – ноутбуками для кожного вчителя, кольоровим принтером, ламінаторами. Придбано велику кількість демонстраційного та дидактичного матеріалу. Відповідно  до методичних рекомендацій НУШ облаштовано навчальні осередки та куточки відпочинку, усамітнення, змінні тематичні осередки, зони художньо-творчої діяльності, дитячі класні бібліотечки, куточки живої природи для забезпечення дослідницької діяльності дітей, формування самостійності, організації роботи дітей у парах, у малих групах, а також індивідуальної роботи. Є. Кожен учень школи має власну шафу для зберігання верхнього та спортивного одягу, яка розташована біля класу. У класних кімнатах учні мають особистий бокс, де зберігають усе необхідне приладдя для навчання та розвитку.

Із часу впровадження НУШ спостерігається надзвичайна активність учнів, готовність та бажання бути учасниками процесу навчання, який захоплює навіть дорослих. Міцні міжпредметні зв’язки сприяють засвоєнню знань, вмінь та навичок на високому рівні. В таких класах панує доброзичлива атмосфера. Нашим учням комфортно почуватися в сучасному світовому просторі, вони комунікабельні та надзвичайно активні. Комунікативна, освітня, виховна і розвивальна цілі навчання реалізуються через сучасні засоби, методи та підходи. Як показує практика, учні, які навчаються за програмою НУШ набувають необхідних навичок роботи з інформацією, аналізу, гнучкого творчого мислення, самоконтролю та самооцінки швидких реакцій, у дітей розвиваються пізнавальні процеси – сприйняття, пам’ять, мислення, уява й увага та творчі здібності.

Пізнавальній та здоров’язберігаючій меті навчання і виховання сприяли уроки на свіжому повітрі у різні пори року, спортивні години та екскурсії та щоденні прогулянки на свіжому повітрі.

Головним принципом роботи нашого закладу є створення школи для всіх дітей, де індивідуальні особливості дітей та власні освітні потреби сприймаються як особиста унікальність. За допомогою кваліфікованих педагогічних працівників надається належний супровід та підтримка учням у їх соціальній адаптації, розкритті своїх інтелектуального, фізичного та духовного потенціалів.

Виконання робочого навчального плану та освітніх програм; організаця дистанційного навчання.

На виконання основних вимог Закону України «Про освіту», Закону України «Про повну загальну середню освіту», згідно з річним планом роботи школи адміністрацією було проведено комплексний аналіз виконання навчальних  програм.

Навчальні плани на 2021-2022 навчальний рік складені за такими освітніми програмами:

Для початкової школи:

  • 1-2 класів, розроблену на основі Типової освітньої програми, затвердженої наказом МОН України від 21.03.2018 № 268 “Про затвердження типових освітніх та навчальних програм для 1-2-х класів закладів загальної середньої освіти”;
  • 3-4-х класів, розроблену на основі Типової освітньої програми, затвердженої наказом МОН України № 407 від 20.04.2018 “Про затвердження типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти І ступеня”.

Для школи ІІ ступеня (5-9-х класів),

  • розроблену на основі Типової освітньої програми, затвердженої наказом МОН України від 20.04.2018 року № 405 «Про затвердження типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня».

Робочий навчальний план школи включає інваріантну складову, сформовану на державному рівні, та варіативну складову, в якій передбачено додаткові години на вивчення предметів, індивідуальні години, групові консультації тощо.

На підставі рішення педагогічної ради від з урахуванням бажання батьків, кадрового та методичного забезпечення за рахунок варіативної частини надається:

  • З метою реалізації морально-духовного напрямку роботи НВК в усіх класах закладу вводиться 1 година «Основ християнської етики»;
  • Додаткові години спрямовані на вивчення російської мови мови у 1 та 2 класах – по 1 годині на тиждень з 3 по 8 клас – по 2 години на тиждень;

Години  фізичної культури в 1-8-х класах не враховуються при визначенні гранично допустимого навантаження учнів.

Педагогічні працівники школи дотримуються державних вимог до змісту та обсягу навчальних програм: усіма вчителями були складені календарні плани на І та ІІ семестр згідно з навчальними програмами, які відповідають вимогам Переліку програм, підручників та навчальних посібників, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання у 2021/2022 навчальному році, всі календарні плани були погоджені із директором у встановлений термін (до 10.09.2021 р. та до 17.01.2022 р.).

Складним у реалізації навчальних програм видався 2 семестр навчального року. У звязку із воєнною ситуацією, що склалася в країні, із 24 лютого по 11 березня 2022р. були оголошені канікули. Із 14 березня відновлене навчання з усіх предметів, окрім англійської мови (місце перебування педагога не встановлено), російської мови (з етичних міркувань) та виключено викладання фізичної культури у старших класах. Відповідно, проведено зміни в розкладі уроків, кількість яких зменшено до 4 у початкових класах та до 5 – у 6-8 класах.

У звязку зі зміною учителя англійської мови, починаючи із 5 квітня відновлено викладання  предмету англійської мови в усіх класах та поновлено викладання фізичної культури у старших класах.

З усіх навчальних предметів інваріантної складової програма виконана повністю. Існуючу  розбіжність у фактичних годинах і за програмою  компенсовано шляхом ущільнення навчального матеріалу.

Під час оголошення МОЗ загальнонаціонального карантину з метою запобігання розповсюдженню COVID-19 з усіма працівниками НВК, незалежно від посади, було проведено відповідну роботу  щодо необхідності проведення щеплень. Таким чином, вдалося уникнути відсторонення від роботи працівників закладу. У школі було організовано навчання з використанням дистанційних технологій.

Кількість проведених уроків відповідає календарному плануванню, розрахованому на 34 повних робочих тижні.

Одним із головних показників педагогічної майстерності та результативності наполегливої роботи вчителів школи є робота з виявлення та підтримки обдарованих учнів.

З усіх предметів проводилося поточне оцінювання та тематичне (здійснювалось лише для учнів, які працювали за дистанційними технологіями та виходили на онлайн зв’язок з учителями). Оцінювання за ІІ семестр здійснювалось на основі оцінок, отриманих впродовж семестру з урахуванням оцінок, отриманих під час навчання за дистанційними технологіями, а  учнів, які не виходили на урок в онлайн режимі – на підставі оцінок , отриманих у січні-лютому 2022р. та за надіслані роботи через Viber до 11.03.2020 року та. Зошити, в яких виконувались письмові роботи, велися і перевірялися відповідно до «Орієнтовних вимог до виконання письмових робіт і перевірки зошитів», окрім періоду перебування школи на навчанні за дистанційними технологіями.

Складність організації дистанційного навчання полягала у неоднаковому технічному забезпеченні та професійних навичках його учасників (вчителів, батьків, учнів). Дистанційне навчання мало своїх прихильників і противників як серед дітей, так і серед їхніх батьків. Найголовнішим було налагодити співпрацю між усіма учасниками освітньо-виховного процесу, щоб усі почули одне одного, щоб не було опору з боку батьків.

Кожен вчитель особистоо обирав форму, методи, технології і засоби організації дистанційного навчання, що відповідають освітній програмі із застосовуванням будь-яких пристроїв та інструментів, зокрема мобільного телефону, а також розміщення навчальних матеріалів на вебсайті школи, в тому числі відео-уроки або гіперпосилання на них. Розклад занять та робочий час вчителів в дистанційному режимі було встановлено у відповідності до розкладу навчальних занять. Оцінювання результатів навчання здобувачів освіти та зазначення тем здійснювалось відповідно до безпосередньо проведених навчальних занять у дистанційному режимі через електронні та інші наявні засоби у зручний для вчителя спосіб, з урахуванням того, що навчальні досягнення кожної дитини можуть бути доступними лише для її батьків або законних представників.

В індивідуальному порядку було досягнуто згоди щодо способу навчання учнів та передачі виконаних письмових робіт. Карантин сприяв виявленню певних проблем, а ми усі разом домовлялися і намагалися їх вирішувати.

Питання про виконання навчального плану і виконання навчальних програм, заміну пропущених уроків, стан ведення шкільної документації розглядалися на нарадах при директорові упродовж поточного навчального року.

Аналіз річного оцінювання навчальних досягнень учнів показав в цілому достатній рівень навчальних досягнень.

Адміністрація школи значну увагу приділяє якості здійснення самоосвіти педагогами. Від ефективності організації та управління освітнім процесом у школі залежить і успішність учнів. З 24 учнів 3-8 класів, які підлягали оцінюванню, високий рівень показали 7 учнів (29%), достатній – 11 учнів (46%), середній рівень – 5 учнів (21 %), початковий рівень – 1 учень (4 %). Загалом якісний показник знань склав 75%, що на 6% більше, ніж у І семестрі.

У порівнянні з І семестром  на 2 учні збільшилась кількість дітей, що показали високий рівень, відповідно, кількість дітей, що мають достатній рівень, зменшилась на 2 учні.

Відсутня кількість учнів з початковим рівнем знань, і ця кількість стала менша, ніж за результатами І семестру. У цілому середній бал успішності учнів початкової школи (3-4 класи) склав 8,7 б., учнів середньої ланки (6-98кл.) – 8,3б.

Усі учні 1 – 8-х класів переведені до наступного класу.

Похвальними листами учнів не нагороджували.

Враховуючи особливості організації навчального процесу під час воєного стану, кожен вчитель-предметник визначився з темами, які будуть допрацьовані у вересні 2022/2023 навчального року. У календарному плануванні рекомендовано вчителям збільшити кількість годин на повторення навчального матеріалу за 2021/2022 навчальний рік.

Використання інноваційних технологій.

Для зменшення навантаження та оптимізації процесу освіти педагоги широко використовують сучасні інноваційні технології. Дане питання вивчалося шляхом проведення моніторингу в січні 2021р. Це дає змогу учням сприймати себе позитивно, бути відкритими життєвим ситуаціям, приймати рішення, діяти вільно, невимушено, незалежно від когось чи чогось, вони безпосередні, доброзичливі,  не лякаються спонтанних рішень.

Інформаційно-комп’ютерні технології мають місце на кожному уроці. Кожен клас обладнаний комп’ютером чи ноутбуком з підключенням до мережі Інтернет та встановленим сучасним телевізором. Через змінний (за потреби) пароль діє система  WI-FI. У вільному доступі принтери для друку. На уроках з української мови та літератури учні із задоволенням створюють образ   літературного героя чи автора в мережі Фейсбук, Інстаграм. Учителі історії, мистецтва та географії активно використовують метод віртуальних екскурсій, що допомагає зануритися у інший соціокультурний чи природничий простір. У початкових класаї використання ІКТ є обов’язковим на уроках ЯДС. Таке навчання спонукає учнів до ефективної самоосвіти, сприяє їх активній взаємодії між собою, формує комунікативні навички.

З дітьми старшого дошкільного віку проводяться ігрові міні-заняття у комп’ютерному класі на закріплення знань з математики та грамоти. Систематично діє відеоклуб, де діти переглядають різноманітні пізнавальні відео на теми безпеки життєдіяльності, з морального виховання та ін.

Технологія інтерактивного навчання, що переважно використовується на уроках математики, фізики, географії  характеризується тим, що одночасно працюють виключно усі учні, по кілька разів беручи участь у різних формах роботи за урок. Це спонукає кожного учня до виконання конкретного завдання, від якості чого залежить кінцевий результат. Найбільш актуальним є вправи «мозковий штурм», «ток-шоу». «правила».

Технологія критичного мислення поряд з проектною представлені беспосередньо на кожному уроці. За статистикою, засвоєння знань через практику дає 75% результат, а практичне їх застосування -90%. В 1 класі найактуальнішими у використанні є LEGO конструювання, стратегії «сторітелінг», «ромашка Блума», «входження в малюнок». Усе це сприяє становленню навичок відокремлення головної інформації від другорядної, перетворенню інформації з однієї форми в іншу, засвоєнню понять, культурному самовияву, умінню цінувати час, вільному висловлюванню власної думки, об’єктивному оцінюванню, розвитку творчих здібностей та формуванню ключових компетентностей.

Найважливішою у практиці роботи педагогів є  технологія особистісно орієнтованого навчання.

Даний підхід поєднує виховання та освіту в єдиний процес, мета якого допомоги, підтримати, забезпечити соціально-педагогічний захист, розвиток творчості дитини, підготовку її до життя і подальшого навчання. В центрі уваги перебуває не середньорівнева дитина, а кожна, як унікальна особистість з власними природними задатками.

Пріоритет індивідуальності, самоцінності, самобутності дитини будується на урахуванні складності та обсягу навчального матеріалу (використовуються завдання пониженої та підвищеної складності, диференційовані контрольні роботи).

На ігрових технологіях будуються заняття в дошкільній групі та уроки у школі.   Імітаційні, операційні, рольові, сюжетні, ігри-змагання як індивідуальна, колективна чи групова форма роботи підвищує пізнавальну активність та мотивацію до навчання, має чітко поставлену мету й відповідний педагогічний результат, передбачає наявність призу: матеріального, морального (грамота, широке оголошення результату, заохочення) та психологічного. В якості суперника виступає як сам учень (переконання себе, покращення свого результату), так і інший учасник гри.

З дітьми дошкільного віку використовуються інноваційні технології «Навчання розповіданню дітей за схемами» (К.Крутій), «Розвивальне читання дошкільнят» (Л.Шелестова) метод проектів (вирощування рослин, «Як працює пошта», «Зафарбуй світ природними фарбами», «Книга вчить, як на світі жить», «Хліб – усьому голова».

Створення безпечних та нешкідливих умов для вихованців та учнів.

Адміністрацією закладу здійснюється систематичний контроль щодо даного питання. Спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області комісійно, під час перевірки з представниками органів освіти щодо готовності закладів загальної середньої освіти до 2021-2022 н.р. у НВК святого Миколая порушень не виявлено. Окрім того, спеціалістами даної установи у грудні 2021р. було здійснено плановий тижневий контроль за дотриманням санітарного законодавства у НВК. Ориманий акт свідчить про належний стан роботи медичної служби закладу.

Систематично проводяться лабораторні дослідження піску та води Розроблено та затверджено відповідними наказами інструкції з охорони праці, протипожежної безпеки, безпеки життєдіяльності, протиепідемічні заходи у закладі на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19). Заклад в повній мірі забезпечено медичним обладанням, засобами особистого догляду, для дезінфекційних заходів. Використовуються стаціонарні та переносні кварцеві лампи з можливістю обробки до 60 кв м. Проведено 100% заміну системи освітлення зі встановленням сучасних ламп. Для огляду будівлі, спортивного та ігрового майданчика встановлено 8 відеокамер спостереження. У холі 1 поверху працюють чергові, які обмежують доступ сторонніх осіб до закладу. Щоранку сестра медична старша особисто здійснює прийом вихованців садка та учнів школи, веде журнал температурного скринінгу, проводить індивідуальні бесіди з батьками. Згідно плану роботи проводяться: місячник цивільного захисту, Тижні безпеки дитини, тематичні тижні, ділова гра з педагогічним колективом «Моє здоров’я», уроки з курсу ЯДС та виховні години в рамках проекту «Здоровим бути модно» з використанням презентацій та ін. відеоматеріалів. Напередодні канікул класні керівники проводять моніторинг обізнаності дітей щодо негативних чинників, які впливають на здоров’я. Періодично проводяться заняття «Школи батьківства» за участі педагогів НВК та священнослужителів Храму із висвітленням питань про роль сім’ї у збереженні здоров’я дітей та необхідності позиціонування їх власного позитивного прикладу.

В НВК організовано 3-разове харчування для усіх учасників освітньо-виховного процесу. Аналіз виконання норм харчування свідчить про достатній рівень за такими продуктами, як сир кисломолочний (98%), риба (100%),яйця (100%), молоко (96%), сухофрукти (100%), фрукти свіжі (75%), м’ясо  (95%).

Традиційні уроки та заняття з фізкультури проводяться в обладнаному спортзалі, Дні здоров’я (щомісяця) організовуються з використанням ігор-естафет, як тематичні розваги, за сприятливих погодних умов – як туристичні піші переходи до міського парку Дружби, Лісопарку.

Організація виховної роботи з учнями.

Пріоритетним напрямком виховної роботи в школі є морально-духовне виховання учнів, формування у них базових цінностей, які  допомагають сформувати у дітей позитивні риси характеру: співчуття, повагу, доброту, смиренність тощо. У кінцевому підсумку це сприяє розвитку у них  раціонального мислення, об’єктивного судження про навколишній світ, формування особистості, з високим рівнем національної гідності та свідомості, політичної культури та громадянської активності.

Свідченням цього є участь учнів нашого НВК у Всеукраїнському патріотичному марафоні, в рамках якого були зібрані продукти харчування і передані потреб для воїнів АТО.

Традиційним є святкування Дня святого Миколая, покровителя нашого комплексу. Цьогоріч ми відмовилися від гучного свята, а зосередилися на зйомці відео-ролика з музично-хореографічною композицією за участі усіх учнів та вихованців для привітання працівників НВК, батьків, громадськості у режимі онлайн.

Надзвичайно активно була організована акція «Миколай мандрує світом» по збору іграшок, наборів для творчості, сухофруктів, засобів особистої гігієни, які були передані маленьким пацієнтам гематологічного відділення Дитячої обласної лікарні.

Окрім того, традиційними для проведення є флешмоб «Україна – єдина», День Соборності України, тематичні тижневики присвячені подіям Другої світової війни, Чорнобильської трагедії, Євросолідарності, з нагоди Дня Захисника України, Покрови Пресвятої Богородиці, Дня українського козацтва, Дня української хустки, Дня українського вареника. заходи присвячені «Дню пам’яті жертв голодомору і політичних репресій» та ін.

Цьогоріч маленькі вихованці дошкільної групи підготували 150 подарунків – конвертів із малюнками, листівками, цукерками, власно-ручно розмальованими бізе у жовто-блакитних кольорах, які передали пораненим бійцям до військового госпіталю. Вже другий рік поспіль до Великодня  працівники дошкільної групи разом із вихованцями організували випікання Пасок повного циклу (від замішування тіста до прикрашення).

Окрім того, досить змістовно були проведені: Всеукраїнський урок «Права дитини» (1-8 класи); виховні заходи «Протидія домашньому насильству» , «Не допустимо булінг в нашому колективі», «Свої права відстоюй, а обов’язки виконуй», дискусія «Права і обов’язки неповнолітніх» (6-8 класи); тематичні години спілкування : «Захист прав дітей у нашій державі», «Види насильства, як уникнути насильства?», «Захист від недбалого ставлення, жорстокості, експлуатації», «Який Я?», «Для чого бути чесним, порядним»; «Чи вважаєш ти себе культурною людиною», «Подорож до країни Дружби», гра-мандрівка «Абетка ввічливості», виховні години по класах «Ти учень!», «Як себе поводити у їдальні та громадських місцях?», «Питання гендерна рівність – не просто модний тренд», «Толерантність – одна з найважливіших чеснот людини». Підтримку у право виховній роботі НВК надають співробітники ДСНС міста та поліцейська служба, які відвідують заклад із превентивними бесідами. Заради сприяння розвитку фізичного, психічного та духовного здоров’я у школі проводилися Дні здоров’я, Всеукраїнський олімпійський урок до Дня фізичної культури та спорту (вересень 2021 року, 1-8 класи).

З часу оголошення військового стану приміщення школи були обладнані усім необхідним для прийому людей із потерпілих областей. Завдяки працівникам установи, батькам та громадськості вдалося залучити іноземних благодійників та прийняти з їх допомогою більше 1 тисячі людей.

Організація роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності.

Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час освітнього процесу в закладі освіти проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації освітнього процесу та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем директора школи. З працівниками закладу освіти постійно проводяться відповідні інструктажі з охорони праці, які фіксуються в журналах реєстрації інструктажів з питань охорони праці. Інструктажі з безпеки життєдіяльності проводяться з учнями закладу. Класні керівники ведуть журнали реєстрації інструктажів з питань безпеки життєдіяльності, в яких фіксують проведення вступного, первинного та цільових інструктажів.У кожній класній кімнатй, спортивній залй є інструкція з питань безпеки життєдіяльності. Впродовж навчального року, на превеликий жаль, сталося три випадки травмування серед здобувачів освіти (1- з дошкільником, 2 – з учнем, у якого в результаті обстежень виявили фізіологічно низький вміст кацію в кістках і призначили довготривале лікування).

Впродовж року класними керівниками проводились бесіди з питань попередження травматизму серед учнів, були проаналізовані випадки побутового травматизму, питання травмування розглянуто на нарадах при директорові.

Було проведено Тижні безпеки життєдіяльності та безпеки дорожнього руху, школа брала активну участь у Всеукраїнському рейді «Увага! Діти на дорозі». Упродовж навчального року додатково проводилися бесіди з попередження дитячого травматизму напередодні осінніх, зимових, весняних і літніх канікул, поточні бесіди і повідомлення про нещасні випадки, проводилися інструктажі з безпеки життєдіяльності і охорони праці під час проведення екскурсій, відвідування театрів, участі у спортивних заходах. Напередодні літніх канікул з учнями проведені первинні інструктажі з питань запобігання дитячому травматизму. Серед учнів та їх батьків проведено також роз’яснювальну роботу щодо обмеження часу перебування на сонці, шляхів запобігання сонячних та теплових ударів, дотримання правил поведінки на воді, забезпечення необхідного для здоров‘я дитини водного балансу тощо. Здобувачі освіти та працівники закладу обізнані з вимогами охорони праці безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правил поведінки в умовах надзвичайної ситуації і дотримуються їх.

23 лютого 2022 року з усіма учнями та працівниками НВК було проведено тематичне заняття по опрацюванню пам’ятки про план дій та дотримання правил збереження життя в у мовах війни.

В закладі та на території діє система  відеоспостереження, доступ автотранспорту обмежений. Приміщення школи забезпечені первинними засобами пожежогасіння, які перевіряються за графіком. У спеціально відведених місцях розміщені плани евакуації у разі небезпеки чи аварії. Для попередження виникнення надзвичайних ситуацій в осінньозимовій період перевіряється температурний режим, дотримується енергозберігаючий режим роботи школи, перед зимовим сезоном перевіряється система опалення, постійно ведеться очищення від снігу території школи, заходи щодо попередження травм при падінні : на сходах встановлені дерев’яні решітки, обладнано 2 пандуси і перила на вхідних сходах зовні.

У планах на найближчий період – облаштування ресурсної кімнати, поновлення обладнання ігрового майданчика, поновлення облаштування спортивного майданчика, проведення поточного ремонту класних кімнат.

Атестація педагогічних працівників.

Атестація у 2022/2022 навчальному році здійснювалась за затвердженим планом. Під час проведення атестації не було допущено порушень щодо дотримання Положення про атестацію. Проатестовано 2 педагогічних праційвники. Кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» підтверджено 1 вчителю, та присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст 1 категорії – 1 педагогу.

Продовжується робота над реалізацією програми розвитку НВК на період до 2025р., розроблену директором, яка реалізовується через низку проектів: «Людина починається з добра», «Здоровим бути модно», «Заклад-сім’я-громадськість», «Дай руку, першокласнику». Програма орієнтована на формування якісної освіти на основі кращих традицій, що склалися в закладі, сучасних педагогічних технологій, спрямованих на формування конкурентно спроможного та  духовно розвиненого учня, вмотивованого навчатися впродовж життя; на забезпечення єдності освітніх, виховних та педагогічних процесів.

Актуальним є питання розробки і реалізації освітніх програм відповідно до сучасного змісту освіти і з урахуванням освітніх потреб та можливостей учнів та вихованців.

 

ukУкраїнська